Hybryda od Geely wchodzi na izraelski rynek

Na wczorajszej konferencji prasowej w Jerozolimie odbyła się prezentacja nowego modelu marki Gelly, który wchodzi, a właściwie wjeżdża na izraelski rynek.

Model o nazwie Lynk & Co sprzedawany w Izraelu to hybryda plug-in, kompaktowy crossover SUV opracowana wspólnie z Volvo Cars, którego właścicielem jest również Geely.

Może przejechać około 70 km, korzystając wyłącznie z energii elektrycznej, a po wyczerpaniu akumulatora przełącza się na silnik benzynowy.

„Jednym z powodów wyboru Izraela jest to, że jesteśmy marką miejską, a Izrael jest zurbanizowanym krajem” – powiedział w wywiadzie dla agencji Xinhua Peng Bing, kierownik ds. marketingu i rozwoju rynku Lynk & Co APAC.

„Ponadto Izrael jest krajem opartym na zaawansowanych technologiach, który wkracza w erę pojazdów elektrycznych” – zauważył, dodając, że na początku 2024 roku firma planuje oferować modele czysto elektryczne również w Izraelu.

„Izraelczycy mają globalną wizję i akceptację nowych marek” – powiedział.

Poprzedni model Geely, Geometry C, w 2022 roku był najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w Izraelu, z liczbą sprzedanych 5381 aut.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *