Park przemysłowy Jinan. Innowacyjny projekt o zerowej emisji CO2

W chińskiej prowincji Shandong w 2021 roku powstał Jinan Start-up Area for Growth Drivers – obszar przemysłowy, którego celem jest stworzenie światowej klasy środowiska biznesowego i demonstracyjnej strefy biznesowej dorzecza Żółtej Rzeki.

Rok później, na 17. dorocznej sesji Global Forum on Human Settlements (GFHS 2022) projekt otrzymał nagrodę za infrastrukturę opartą na zerowej emisji dwutlenku węgla, tym samym zwracając na siebie uwagę inwestorów z całego świata.

Jako międzynarodowa organizacja non-profit o specjalnym statusie doradczym Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ, coroczna ceremonia wręczenia nagród GFHS ma na celu dzielenie się doświadczeniem i promowanie wybitnych przykładów wkładu w zrównoważone miasta i osiedla na całym świecie.

Zajmujący łączną powierzchnię 72 000 metrów kwadratowych, z łączną inwestycję 1,28 miliarda juanów, projekt inteligentnej innowacji o zerowej emisji dwutlenku węgla obejmuje halę wystawową, centrum operacyjne i inne obiekty pomocnicze.

Konstrukcja projektu jest wyposażona w różnorodne odnawialne i przyjazne dla środowiska źródła energii, zaprojektowane w celu zminimalizowania zużycia energii przez budynek i emisji dwutlenku węgla. Na przykład system energii słonecznej o powierzchni 5200 metrów kwadratowych zainstalowany na dachu jest w stanie wytworzyć około 550 000 kilowatogodzin (kWh) rocznie.

Obecnie w obszarze start-up podpisano 141 wysokiej klasy projektów, obejmujących łączną inwestycję ponad 330 miliardów juanów (prawie 50 miliardów dolarów), z branż takich jak technologie informacyjne nowej generacji, nowa energia i nowoczesne budownictwo smart.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *