Chiński producent samochodów BYD rozpoczyna budowę fabryki w Tajlandii

Wiodący chiński producent pojazdów elektrycznych, firma BYD, zorganizowała w piątek ceremonię wmurowania kamienia węgielnego pod budowę swojej pierwszej fabryki samochodów w Tajlandii.

„To posunięcie nie tylko stworzy więcej miejsc pracy i pobudzi rozwój gospodarczy Tajlandii, ale także będzie promować głęboką integrację nowych gałęzi przemysłu pojazdów napędzanych energią w Chinach i Tajlandii” — powiedział Wang Liping, radca-minister ds. gospodarczych i handlowych w ambasadzie chińskiej w Tajlandii.

Nowa fabryka, zlokalizowana w Specjalnej Strefie Wschodniego Korytarza Ekonomicznego w nadmorskiej prowincji Rayong, ma służyć jako centrum produkcji i dystrybucji pojazdów elektrycznych (EV) w Tajlandii, sąsiednich krajach ASEAN i innych regionach.

W 2022 roku globalna sprzedaż nowych pojazdów energetycznych BYD przekroczyła 1,86 miliona sztuk, co oznacza wzrost o 208,6 procent rok do roku.

Dołączając do SAIC Motor’s MG i Great Wall Motor, BYD staje się kolejną chińską marką samochodową, która rozpoczyna działalność produkcyjną w Tajlandii, rynku od dawna zdominowanym przez marki japońskie.

Inwestycja BYD w Tajlandii jest również zgodna z celem rządu Tajlandii, aby do 2030 roku 30 procent pojazdów produkowanych w tym kraju stanowiły pojazdy elektryczne.

Według danych Tajlandzkiego Instytutu Motoryzacyjnego i Departamentu Transportu Lądowego sprzedaż w pełni elektrycznych pojazdów w Tajlandii osiągnęła w ubiegłym roku 13 454 sztuk, co stanowi wzrost rok do roku o 588,5 procent.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *