Światowy Kongres Sztucznej Inteligencji – transakcje o wartości 11 miliardów dolarów

Podczas siódmego Światowego Kongresu Sztucznej Inteligencji (WIC), który odbył się w dniach 18-21 maja w mieście Tianjin w północnych Chinach, podpisano 98 kluczowych projektów, o wartości z około 81,5 miliarda juanów (około 11,58 miliarda dolarów amerykańskich).

Według organizatora nowo opracowane projekty obejmują łańcuchy przemysłowe z różnych dziedzin, takich jak nowe technologie informacyjne, samochody, biomedycyna, produkcja sprzętu, nowa energia i nowe materiały.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 urzędników, ekspertów, naukowców i przedsiębiorców z 51 krajów.

Od swojej inauguracji w 2017 r. wydarzenie to stanowi platformę dla naukowców, przedsiębiorców i ekonomistów z kraju i zagranicy, do dyskusji na temat pionierskich trendów inteligentnej technologii.

WIC ma na celu promowanie współpracy międzynarodowej w dziedzinie sztucznej inteligencji, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przedstawienie najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. Obejmuje prezentacje, panele dyskusyjne, wystawy technologiczne, konkursy, warsztaty i wiele innych aktywności, które służą pogłębianiu zrozumienia AI i jej potencjalnych zastosowań w różnych dziedzinach.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *