Chińskie Weihai i koreańskie Bucheon świętują rocznicę przyjaźni

W tym roku przypada 23. rocznica nawiązania przyjaźni między miastem Weihai we wschodnich Chinach i miastem Bucheon w Republice Korei.

Miasta nawiązały praktyczną wymianę i współpracę w takich dziedzinach jak gospodarka, handel zagraniczny, kultura, edukacja, sport i wymiany młodzieżowe.

Weihai odnotowało inwestycje rosnącej liczby przedsiębiorstw z Republiki Korei, przy czym liczba przedsiębiorstw Bucheon inwestujących w Weihai w szczytowym momencie wyniosła 77.

Firmy z Bucheon wykorzystują zdrowe i solidne środowisko biznesowe w Weihai, przedsiębiorstwa z Weihai inwestują w Bucheon, a każda ze stron regularnie wysyła personel do udziału w ważnych wydarzeniach organizowanych przez drugą stronę, takich jak spotkania kojarzeń handlowych, fora biznesowe i międzynarodowe festiwale.

Bucheon University prowadzi szeroką współpracę z Shandong University (Weihai), Weihai Vocational College, Weihai Ocean Vocational College, Weihai Vocational Secondary Professional School.

„W 2022 roku nasz uniwersytet i Bucheon University podpisały umowę o współpracy, a obie strony będą prowadzić wymianę w zakresie udostępniania zasobów programowych, reformy nauczania, interakcji nauczyciel-uczeń” – powiedział urzędnik z Weihai Vocational Secondary Professional School.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *