Brytyjskie firmy oceniają możliwości inwestycyjne w Szanghaju

We wtorek w Londynie odbyła się konferencja poświęcona możliwościom inwestycyjnym na szanghajskim rynku.

Podczas spotkania przedstawiciele stowarzyszeń biznesowych i przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii stwierdzili, że Szanghaj zapewnia ważne możliwości handlowe i szanse współpracy.

„Tego rodzaju wydarzenie to świetna okazja, aby Chiny, a zwłaszcza Szanghaj, wróciły na swoje miejsce jako kluczowy punkt handlu i inwestycji” – powiedział Andrew Seaton, dyrektor naczelny China-Britain Business Council (CBBC).

Seaton zauważył, że brytyjskie firmy mają „bardzo silne poczucie zaangażowania” w chiński rynek, swoją obecność i inwestycje w Chinach.

Invest Shanghai, platforma rządowa oferująca usługi ułatwiające inwestycje zagraniczne w Szanghaju oraz CBBC podpisały memorandum o współpracy, podczas gdy rząd dystryktu Jiading w Szanghaju i Johnson Matthey (Shanghai) Chemicals Ltd. podpisały umowę inwestycyjną.

Delegaci z Szanghaju przedstawili również prezentacje pokazujące rozwój i otoczenie biznesowe miasta.

„Szanghaj to okno wymiany między Chinami a Wielką Brytanią, świetny sposób na wejście brytyjskich firm na chiński rynek, a także pomost dla chińskich przedsiębiorstw do wejścia na rynek brytyjski” – powiedział Xie Dong, wiceburmistrz Szanghaju.

Według Xie do końca 2022 r. skumulowane inwestycje Wielkiej Brytanii w Szanghaju wyniosły ponad 3,8 mld USD, podczas gdy przedsiębiorstwa z Szanghaju zainwestowały w Wielkiej Brytanii ponad 4,7 mld USD.

„Łącząc siły, możemy stworzyć potężną synergię, która otwiera drzwi do niezliczonych możliwości” — powiedział Neil Bridgen z firmy London & Partners, odpowiadającej za międzynarodową promocję Londynu.

Dodał, że Szanghaj i Londyn mogą „napędzać innowacje, przyspieszać rozwój biznesu i wspierać wymianę kulturalną”. Wydarzenie było częścią zagranicznej kampanii promocyjnej inwestycji w Szanghaju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *