Mercedes coraz popularniejszy w Chinach

W drugim kwartale tego roku globalna sprzedaż samochodów Mercedes-Benz wzrosła o 6 procent, do 515 700 sztuk.

W Chinach, największym rynku firmy, sprzedaż samochodów Mercedes-Benz wzrosła o 12 procent do 183 600 sztuk, głównie dzięki modelom Klasy E i GLB. Tymczasem w Niemczech sprzedano 58 600 sztuk tego modelu, co oznacza wzrost o 23 procent.

„Koncentrując się na zrównoważonym wzroście, odnotowaliśmy wyższą sprzedaż we wszystkich głównych regionach i segmentach – szczególnie w przypadku naszych pojazdów elektrycznych i pojazdów najwyższej klasy” — powiedziała Britta Seeger, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG.

Według producenta sprzedaż pojazdów z najwyższej półki, w tym marek AMG i Maybach, wzrosła o 12 procent, do 84 800 sztuk, podczas gdy sprzedaż pojazdów na baterie (BEV) prawie się podwoiła, osiągając liczbę 61 200 sztuk.

W pierwszym półroczu udział pojazdów elektrycznych, w tym BEV-ów i hybryd plug-in, w całkowitej sprzedaży firmy sięgnął 18 proc. Do 2026 roku udział ten ma wzrosnąć do 50 procent.

Niemiecki producent samochodów nadal potwierdza znaczenie rynku chińskiego dla swojej działalności. „Uwolnienie od Chin to iluzja, także niepożądana” – powiedział dyrektor generalny Mercedes-Benz, Ola Kaellenius.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *