Zagraniczne firmy badają możliwości targowe w północno-zachodnich Chinach

W poniedziałek w chińskim mieście Lanzhou zakończyły się 29. Targi Inwestycyjno-Handlowe.  

Targi, których pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku, służą otwarciu północno-zachodnich Chin i są ważnym wydarzeniem dla gospodarczej i handlowej współpracy Pasa i Szlaku.

Podczas pięciodniowych targów podpisano łącznie 1172 kontrakty, co stanowi wzrost o 30,51 procent w porównaniu z poprzednią edycją, poinformował Zhang Yinghua, szef departamentu handlu prowincji.

Gośćmi honorowymi tegorocznych targów były Arabia Saudyjska i Tajlandia, a liczba odwiedzających przekroczyła 40 000. Udział w imprezie wzięło ponad 1600 przedsiębiorstw z kraju i zagranicy.

Z Tajlandii przyjechało 20 wystawców.

Dane celne pokazują, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku całkowity wolumen handlu między Tajlandią a prowincją Gansu wzrósł aż 17-krotnie, do 763 milionów juanów (około 106 milionów dolarów amerykańskich).

Podczas tegorocznej edycji wiele firm z kraju i zagranicy poszukiwało możliwości współpracy w zakresie nowoczesnego rolnictwa, kontroli pustynnienia i rozwoju nowych źródeł energii.

Li Bo, starszy regionalny kierownik sprzedaży w centrali firmy Big Dutchman w Chinach powiedział, że jego firma pracuje nad nowoczesnym parkiem przemysłowym hodowli kur w Pingliang City w Gansu. Wyraził on nadzieję, że te targi będą platformą do odkrywania rozległego północno-zachodniego rynku chińskiego.

Gansu koncentruje się na rozwoju gospodarki rolnej zorientowanej na eksport i pogłębieniu współpracy międzynarodowej w zakresie przetwarzania i eksportu charakterystycznych produktów rolnych oraz technologii wymiany rolnictwa.

Saleh Ali Khabti, wiceminister inwestycji Arabii Saudyjskiej, na forum zorganizowanym podczas targów powiedział, że współpraca między Arabią Saudyjską a Gansu w zakresie kontroli pustynnienia, wykorzystania zasobów wodnych i rozwoju nowych źródeł energii przewiduje szerokie perspektywy, a targi będą służyć jako niezbędna platforma do dzielenia się doświadczeniami i dalszego wzmacniania współpracy.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *