Chińskie Weihai promuje się w Belgii

Flandryjsko-Chińska Izba Handlowa (FCCC) zorganizowała niedawno wydarzenie promocyjne online, przedstawiające środowisko inwestycyjne i możliwości biznesowe miasta Weihai we wschodniej prowincji Shandong we wschodnich Chinach.

Chen Hui, przedstawiciel Europejskiego Biura Przedstawicielstwa Gospodarczego i Handlowego władz miasta Weihai, zaprezentował najnowsze postępy ośmiu głównych klastrów przemysłowych Weihai i 10 łańcuchów przemysłowych, zilustrowanych pod względem przemysłu, przedsiębiorstw, polityk i potencjału rynkowego.

Firma Bekaert z siedzibą w Belgii, która w 2004 roku zbudowała fabrykę lin stalowych w Weihai, podzieliła się swoją historią zauważając, że kompleksowe usługi świadczone przez Weihai zwiększyły zaufanie firmy i zachęciły do zwiększenia kapitału i rozszerzenia produkcji. Firma dąży do przekształcenia zakładu w Weihai w największą fabrykę lin stalowych na świecie. Belgia jest jednym z ważnych źródeł inwestycji zagranicznych w Weihai. Wykorzystanie inwestycji belgijskich stanowi 60 procent otrzymanych inwestycji europejskich Weihai. W ten sposób miasto Weihai związało się z FCCC, przy czym ta ostatnia, jako „Partner miasta” Weihai, pomaga poszukiwać partnerów do współpracy w Europie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *