6 lipca w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne, poświęcone pierwszej edycji China Supply Chain Expo (CISCE), które odbędą się 28.11-2.12.2023 w Pekinie.
Wydarzenie zorganizowała Chińska Rada Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT), we współpracy z organizacjami partnerskimi w Polsce, w tym z SinoCham, Polsko – Chińską Główną Izbą Gospodarczą.
Przemówienia wygłosili: Yu Jianlong (wiceprzewodniczący CCPIT), Xu Xiaofeng (radca-minister biura handlowego ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce), Karolina Opielewicz (członkini zarządu Krajowej Izby Gospodarczej), Janusz Piechociński (prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska Azja) i Jacek Cieplak (wiceprezes zarządu Pracodawców RP).
W wydarzeniu wzięło udział około 60 przedstawicieli polskiego biznesu oraz organizacji wspierających biznes. Obecni byli także przedstawiciele instytucji takich: jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Warszawska Izba Gospodarcza i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Łączenie świata dla wspólnej przyszłości
Po pandemii Covid-19 globalne łańcuchy przemysłowe i łańcuchy dostaw są odbudowywane w szybkim tempie. W związku z tym kraje muszą przykładać większą wagę do zapewnienia ich stabilności.
Łańcuchy te łączą gospodarki i globalne przepływy kapitału, przemysłu i technologii. Wspólnym celem i odpowiedzialnością międzynarodowej społeczności jest zbudowanie stabilnego, bezpiecznego i sprawnego globalnego systemu przemysłowego i łańcucha dostaw
CISCE zapewni uczestnikom nowe możliwości rozszerzenia współpracy gospodarczej
i handlowej z Chinami oraz nową platformę wymiany handlowej i dzielenia się możliwościami biznesowymi. Będzie również promować liberalizację i ułatwianie handlu i inwestycji, rozwijać uporządkowaną i wydajną współpracę przemysłową między krajami oraz przyspieszy ożywienie i wzrost gospodarczy na świecie.
Temat pierwszego CISCE brzmi “Łączenie świata dla wspólnej przyszłości”. W odróżnieniu od tradycyjnych targów, będzie to otwarta międzynarodowa platforma, która zintegruje sektory upstream, midstream i downstream, połączy małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz będzie wspierać współpracę między przemysłem, a środowiskiem akademickim i ułatwi interakcje między przedsiębiorstwami chińskimi i zagranicznymi.
W trakcie Targów odbędzie się także 5 forów tematycznych dziedzin: inteligentne pojazdy, zielone rolnictwo, czysta energia, zdrowe życie oraz technologie cyfrowe.
Założona w 1952 roku CCPIT jest krajową agencją promocji handlu zagranicznego i inwestycji.
Jako największa agencja promocji handlu zagranicznego i inwestycji w Chinach, utrzymuje bliskie relacje z odpowiednimi organizacjami międzynarodowymi, globalnymi agencjami promocji handlu i inwestycji, stowarzyszeniami biznesowymi i społecznością biznesową. Rada organizuje różne formy wymiany i współpracy gospodarczej. Jest zaangażowana we wzmacnianie dwustronnych i wielostronnych stosunków gospodarczych i handlowych oraz promowanie światowego dobrobytu gospodarczego.