Baidu udostępnia chatbota AI

Chiński gigant wyszukiwarek internetowych Baidu Inc. udostępnił ogółowi społeczeństwa usługę chatbota ERNIE Bot, wykorzystującą sztuczną inteligencję (AI).

Dostęp do usługi można uzyskać w różnych sklepach z aplikacjami i na jej oficjalnej stronie internetowej. Oprócz ERNIE Bot Baidu ma również uruchomić pakiet nowych aplikacji natywnych dla sztucznej inteligencji, które wykorzystują możliwości generatywnej sztucznej inteligencji.

Prezes i dyrektor generalny Baidu, Robin Li powiedział, że udostępniając ERNIE Bot setkom milionów użytkowników Internetu, Baidu będzie gromadzić ogromne, cenne opinie ludzi ze świata rzeczywistego.

Pomoże to nie tylko ulepszyć podstawowy model Baidu, ale także umożliwi iterację bota ERNIE w znacznie szybszym tempie, co ostatecznie doprowadzi do doskonałego doświadczenia użytkownika, zauważył Li.

Chatboty AI, takie jak ERNIE Bot i ChatGPT, są szkolone na ogromnej ilości danych z Internetu w celu generowania ludzkich odpowiedzi na pytania w języku naturalnym.

ERNIE Bot opiera się na modelu podstawowym ERNIE firmy Baidu, wprowadzonym po raz pierwszy w 2019 r. Według danych firmy, w ciągu ostatniej dekady Baidu zainwestował ponad 140 miliardów juanów (około 19,5 miliarda dolarów amerykańskich) w badania i rozwój.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *