Kambodża otwiera trzecią obwodnicę stolicy

W Kambodży oddano do użytku trzecią obwodnicę otaczającą część stolicy Phnom Penh. Droga została zbudowana dzięki preferencyjnej pożyczce z Export-Import Bank of China.

Ceremonii otwarcia, która odbyła się w dystrykcie Kean Svay w prowincji Kandal, z udziałem około 8 000 osób, przewodniczyli premier Kambodży Samdech Techo Hun Sen i ambasador Chin w Kambodży Wang Wentian

Obwodnica, o długości 53 km, wraz z dwoma mostami rzecznymi i dwoma wiaduktami, została zbudowana przez Shanghai Construction Group w ciągu 52 miesięcy.

Z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, trzecia obwodnica rozciąga się od ronda Win-Win Boulevard w południowo-zachodnim Phnom Penh do drogi krajowej nr 1 w prowincji Kandal we wschodniej części stolicy.

Hun Sen powiedział, że droga ta jest kolejnym świadectwem owocnej współpracy między Kambodżą i Chinami w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI) oraz społeczności o wspólnej przyszłości.

„Ta obwodnica jest niezbędna, abyśmy mogli poradzić sobie z rosnącym natężeniem ruchu i transportem towarów w stolicy” – powiedział w przemówieniu wygłoszonym podczas imprezy.

„Droga nie tylko zmniejszy korki w mieście, ale przyczyni się również do promocji handlu, inwestycji, logistyki i turystyki, więc ludzie odniosą z niej ogromne korzyści” – powiedział.

Ambasador Wang pogratulował ukończenia trzeciej obwodnicy i pochwalił wielkie osiągnięcia rozwojowe Kambodży. W 2023 roku przypada


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *