Kolejne usprawnienia logistyczne wzdłuż Nowego Korytarza Lądowo-Morskiego

Generalna Administracja Celna ogłosiła, że wdroży kluczowe środki w celu ułatwienia logistyki transgranicznej wzdłuż Nowego Międzynarodowego Lądowo-Morskiego Korytarza Handlowego.

Środki obejmą ułatwienie odprawy celnej dla transportu intermodalnego wzdłuż Korytarza, wsparcie rozbudowy międzynarodowych zdolności transportowych oraz pomoc w lepszym połączeniu Korytarza z China-Europe Railway Express i rzeką Jangcy.

Ma to na celu wsparcie wzrostu gospodarczego i handlu w regionach wzdłuż Korytarza oraz wzmocnienie współpracy w zakresie kontroli celnej i kwarantanny z krajami Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Organy celne wzmocnią również monitorowanie i analizę przepływów importowych i eksportowych wzdłuż Korytarza, opracują indeks handlowy Chiny-ASEAN i zaoferują lepsze usługi doradcze w zakresie technicznych środków związanych z handlem.

Uruchomiony w 2017 r. Nowy Międzynarodowy Korytarz Handlowy Ląd-Morze jest korytarzem handlowym i logistycznym zbudowanym wspólnie przez regiony prowincjonalne w zachodnich Chinach i członków ASEAN.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *