Światowe tournée porcelany Dehua

Porcelana Dehua to rodzaj białej chińskiej porcelany produkowanej w hrabstwie Dehua w mieście Quanzhou w prowincji Fujian we wschodnich Chinach, która zyskała światową sławę jako „Blanc de Chine” (biała z Chin).

W poniedziałek, 28 sierpnia we Frankfurcie rozpoczęła się wystawa poświęcona tej „białej piękności”.

Wystawa, zaplanowana na 28–30 sierpnia, ma na celu pobudzenie rozwoju sektora ceramiki Dehua i wymiany kulturalnej między Chinami i Niemcami. Do udziału w wydarzeniu, a także w kampaniach promocyjnych zaproszono przedstawicieli niemieckich kręgów politycznych, biznesowych i artystycznych.

Wystawa we Frankfurcie stanowi pierwszy zagraniczny przystanek międzynarodowego tournée porcelany Dehua, które rozpoczęło się w Pekinie na początku tego miesiąca.

Zgodnie z planem w ciągu najbliższych pięciu lat porcelana Dehua będzie prezentowana w sześciu chińskich miastach oraz 26 krajach i regionach prowadzących wymianę handlową z Fujian.

Dehua jest potęgą w produkcji ceramiki. W 2015 r. Światowa Rada Rzemiosła nazwała je „Światowym Miastem Ceramiki”. W 2021 r. piece Dehua zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *