Syczuan zaprasza turystów Egiptu

Chińskie Centrum Kultury w stolicy Egiptu, Kairze, zorganizowało we wtorek wydarzenie promujące turystykę w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach.

Podczas wydarzenia podpisano dwie umowy ramowe o współpracy turystycznej i kulturalnej pod nazwą „Dom Pandy, Czysta Kraina Aba”, które przybliżyły naturalne piękno tybetańskiej prefektury Aba i Autonomicznej Prefektury Qiang.

Yang Ronghao, doradca kulturalny chińskiej ambasady w Egipcie i dyrektor Chińskiego Centrum Kultury w Kairze powiedział, że Aba słynie ze spektakularnych naturalnych krajobrazów i malowniczych widoków, takich jak ośnieżone góry, łąki, kolorowe jeziora i rzeki.

„Dzisiaj spotykamy się w Kairze, aby jednocześnie szukać rozwoju, współpracy i przyjaźni” – powiedział Liu Ping, sekretarz Komitetu Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Autonomicznej Prefekturze Aba Tybetu i Qiang w swoim przemówieniu podczas wydarzenia.

Aba, położona u południowego podnóża Płaskowyżu Tybetańskiego, szczyci się trzema miejscami Światowego Dziedzictwa Naturalnego, a mianowicie doliną Jiuzhaigou, jeziorem Huanglong i domem pand wielkich w prowincji Syczuan, powiedział Liu.

„Z wielką radością powitam mieszkańców Kairu, którzy odwiedzają Abę i inwestują w nią, aby mogli cieszyć się wspaniałością gór, lodu i śniegu, spokojnym życiem na płaskowyżach i charakterystycznymi zwyczajami etnicznymi” – powiedział.

Amr El-Kady, dyrektor generalny Egipskiego Urzędu ds. Turystyki powiedział, że bogata historia Chin i oszałamiająca przyroda są źródłem podziwu całego świata.

Zauważył, że wydarzenie zachęca do wspólnych projektów i partnerstw między egipskimi i chińskimi firmami turystycznymi, które mogą pobudzić wzrost gospodarczy i stworzyć miejsca pracy dla lokalnych społeczności.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *