Niemiecki producent samochodów otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Chinach

Niemiecki producent samochodów ZF Group otworzył nowe centrum badawczo-rozwojowe w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong w południowych Chinach, gdzie również rozpoczął budowę fabryki elektroniki samochodowej.

Centrum technologiczne w Guangzhou jest czwartym centrum badawczo-rozwojowym firmy w Chinach i pierwszym w południowych Chinach. Koncentruje się na takich obszarach, jak rozwój oprogramowania, projektowanie mechatroniczne i integracja systemów.

Zakład w Guangzhou, którego produkcja masowa ma się rozpocząć w 2025 roku, jest drugą fabryką elektroniki samochodowej ZF w Chinach, której produkty będą obejmować zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), elektronikę bezpieczeństwa i sterowniki podwozia.

„Będziemy nadal wprowadzać innowacje i inwestować w Chinach, które przodują na świecie w najnowocześniejszych i iteracyjnych technologiach” – powiedział Stephan von Schuckmann, członek zarządu ZF Group.

Guangzhou znajduje się w regionie Delty Rzeki Perłowej, który szczyci się dużymi możliwościami technologicznymi i produkcyjnymi i jest jednym z największych klastrów motoryzacyjnych w Chinach.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *