Uniwersjada w Chengdu pokazuje gościnność i otwartość Chin na świat

Międzynarodowe Igrzyska Uniwersyteckie FISU są znakomitą okazją do zademonstrowania gościnności i otwartości Chin na świat, powiedziała Diacounda Sene, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej, w wywiadzie dla agencji informacyjnej Xinhua.

Dziennikarka, która relacjonowała 26. Uniwersjadę w Shenzhen w 2011 roku, jest pod wrażeniem przemian, jakie zaobserwowała od czasu swojej ostatniej wizyty w tym kraju 12 lat temu.

„Standard organizacji Igrzysk jest tutaj niesamowity” – powiedziała Sene, odnosząc się do Głównego Centrum Prasowego.

Dziennikarka chwaliła zaawansowane urządzenia i technologie oraz znakomitą obsługę imprezy, zwłaszcza punkt wymiany walut w centrum medialnym, który rzadko widuje się w obiekcie obsługi prasowej.

„Udogodnienia i usługi tutaj sprawiają, że czujemy się jak w domu, co gwarantuje najlepsze warunki, a tym samym efekty pracy” – powiedziała.

„Ludzie, których spotkałam w Chinach, zawsze starają się pomóc i komunikować się w moim języku” – powiedziała, chwaląc otwartość Chińczyków i ich gotowość do przyjęcia świata i ciepłego powitania wszystkich gości z każdego zakątka globu.

Ogromna populacja i zdyscyplinowany, pracowity charakter Chińczyków przyczyniły się do szybkiego rozwoju kraju.

„Prosta logika jest taka, że wysiłek 10 osób pracujących razem dla wspólnego celu z pewnością będzie silniejszy niż wysiłek dwóch” – powiedziała dziennikarka, wskazując na solidarność narodu chińskiego.

Zafascynowana kulturą chińską Sene okazała duże zainteresowanie tradycyjnymi chińskimi strojami i chińskim malarstwem, a zwłaszcza chińską etykietą herbacianą.

„Któregoś dnia poszłam na sesję tradycyjnej chińskiej herbaty i bardzo mi się podobało” – powiedziała. „Moją uwagę przykuł nie tylko smak herbaty, ale także charakterystyczny sposób jej podania.

Sene planuje także zobaczyć pandy, jeden z uroczych symboli prowincji Syczuan, której stolicą jest Chengdu.

„Nie widziałam pand osobiście, więc naprawdę nie mogę się doczekać” – powiedziała. „Ludzie w moim kraju też kochają te zwierzęta”.

Jako dobry przyjaciel Senegalu i całej Afryki, Chiny pomogły w budowie dużych projektów infrastrukturalnych, w tym kolei, które poprawiły warunki życia mieszkańców Afryki, powiedział Sene.

Igrzyska FISU w Chengdu demonstrują chińską filozofię otwartości i dzielenia się oraz szczerą chęć komunikowania się ze światem, powiedziała Sene, wyrażając przekonanie, że taki duch otwartości i gościnności przyczyni się do globalnego rozwoju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *