Yishui w południowo-wschodnich Chinach rozwija współpracę międzynarodową

Grupa ponad 20 nauczycieli i studentów z Uniwersytetu w Jeddah z Arabii Saudyjskiej przyjechała niedawno do Linyi w hrabstwie Yishui, w prowincji Shandong, na obóz letni poświęcony kulturze chińskiej.

Po odwiedzeniu lokalnych malowniczych miejsc nauczyciele i uczniowie udali się do ogrodu herbacianego i uczestniczyli w ceremonii parzenia herbaty, połączonej z degustacją.

Goście stwierdzili, że zajęcia te głęboko zapadają w pamięć, dzięki czemu można lepiej zrozumieć chińską kulturę i doznać niepowtarzalnego uroku ręcznie robionej herbaty.

Wyższa Szkoła Edukacji Międzynarodowej Uniwersytetu w Shandong podpisała ramową umowę o współpracy z lokalnym przedsiębiorstwem produkującym herbatę w hrabstwie Yishui, gdzie utworzyła bazę praktyk studenckich.

Od podpisania umowy w sierpniu ubiegłego roku przedsiębiorstwo umożliwiło obcokrajowcom studiującym w Chinach zrozumienie chińskiej kultury herbacianej i podziwianie pięknych wiejskich widoków, powiedział Ma Maoxiang, dziekan Kolegium Edukacji Międzynarodowej na Uniwersytecie w Shandong, dodając, że wspólna budowa praktycznych baz dydaktycznych to nowy rozdział w obszarze współpracy uczelni z przedsiębiorstwami oraz w służbie rewitalizacji obszarów wiejskich.

Hrabstwo Yishui przywiązuje wagę do krzewienia tradycyjnej chińskiej kultury i wykorzystuje możliwości komunikacji międzynarodowej w celu promowania kultury Qilu i zasobów turystycznych Shandong za granicą.

W następnym kroku hrabstwo Yishui przeanalizuje szersze projekty wymiany kulturalnej, talentów, naukowej i technologicznej, wzmocni komunikację zewnętrzną oraz będzie dążyć do osiągnięcia wzajemnych korzyści i rezultatów, w których o zyskają obie strony.

Kultura Qilu odnosi się do królestw Qi i Lu na terenie dzisiejszego Shandong, przed założeniem dynastii Qin (221-207 p.n.e.). Czasami jest używana jako nazwa prowincji Shandong, jednego z miejsc narodzin chińskiej kultury i cywilizacji.

Qufu, historyczne miasto w południowo-zachodniej części Shandong, jest rodzinnym miastem Konfucjusza.

Prowincja od dawna angażuje się w rozwój różnych programów wymiany i komunikacji, aby przedstawić tradycyjną chińską kulturę szerokiemu gronu odbiorców. Utworzyła różne platformy, w tym sieć Akademii Nishan i zajęcia szkoleniowe oparte na konfucjanizmie, aby poszerzać świadomość na temat starożytnych kultur chińskich.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *