SEG Solar na liście na liście światowych producentów energii słonecznej Tier 1

SEG Solar (SEG), wiodący amerykański producent modułów fotowoltaicznych (PV) dla rynków użyteczności publicznej, komercyjnych i mieszkaniowych, znalazł się na liście światowych producentów energii słonecznej Tier 1 w prognozie rynkowej Bloomberg NEF (BNEF) na trzeci kwartał.

Bloomberg New Energy Finance to aktualizowany kwartalnie ranking, który powstał z myślą o tym, aby wskazywać bankom oraz inwestorom tych producentów modułów fotowoltaicznych, których cechuje największa wiarygodność finansowa, stabilnością oraz wysoka jakość produktów. Krótko mówiąc, jest to ranking wskazujący poziom zaufania sektora finansowego do danego producenta.

Aby zakwalifikować się do rankingu Bloomberg Tier 1, producenci muszą spełnić następujące warunki:

  • Producenci musieli zrealizować co najmniej 6 różnych projektów o mocy ponad 1,5 MW w ciągu ostatnich 2 lat,
  • Projekty musiały być finansowane przez 6 różnych banków bez regresu (brak regresu oznacza wzięcie pełnej odpowiedzialności przez bank, bez możliwości przerzucenia odpowiedzialności na producenta),
  • Producenci muszą być właścicielami marki oraz posiadać odpowiedni potencjał produkcyjny,
  • Producentów ujętych w rankingu musi cechować stabilna sytuacja finansowa.

Firma SEG jest dumna, że BNEF docenił długie i pełne sukcesów doświadczenie firmy jako zaufanego i akceptowalnego przez banki partnera w zakresie finansowania projektów w przestrzeni fotowoltaicznej. Bogate doświadczenie SEG we wspieraniu deweloperów i właścicieli projektów zarówno w zakresie krótko- jak i długoterminowych struktur finansowania dłużnego i kapitałowego pozwala na dostarczanie wydajnych i kreatywnych rozwiązań dla złożonych transakcji, powiedział Jim Wood, dyrektor generalny SEG.

Na obecnym rynku klienci mają wiele możliwości wyboru dostaw modułów, a SEG wierzy, że elastyczne i zorientowane na wyniki podejście do realizacji transakcji wyróżnia tę firmę na tle konkurencji. SEG rozumie swoją rolę w ogólnym rozwoju projektu i za priorytet uznaje współpracę z właścicielami i finansującymi w celu możliwie najsprawniejszego dostarczania energii do sieci – dodał Wood.

SEG szczyci się rygorystyczną kontrolą jakości, certyfikując wszystkie swoje produkty w drodze ocen stron trzecich. Fabryka firmy w Houston w Teksasie strategicznie koncentruje się na zaawansowanych liniach produkcyjnych TOPCon, planując wejście na amerykański rynek komponentów TOPCon. Rozpoczęcie produkcji w fabryce zaplanowano na 2024 r., co znacząco przyczyni się do integracji lokalnego łańcucha dostaw SEG.

Założona w 2016 roku firma SEG jest wiodącym pionowo zintegrowanym producentem modułów fotowoltaicznych z siedzibą w Houston w Teksasie w USA i specjalizuje się w dostarczaniu na rynek niezawodnych i opłacalnych paneli słonecznych. W 2024 r. SEG będzie dysponował ponad 5,5 GW globalnej mocy produkcyjnej modułów. Do końca 2022 r. na rynku USA i Europy zainstalowano ponad 2 GW produktów SEG.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *