Zabiegi Chin w celu zwiększenia konsumpcji rynkowej

Chiny wprowadziły w poniedziałek szereg środków mających na celu zwiększenie konsumpcji, w ramach wysiłków na rzecz utrzymania ożywienia gospodarczego i promowania rozwoju wysokiej jakości.

Dotyczy to szerokiej gamy produktów i usług, w tym nowych pojazdów energetycznych (NEV), sprzętu gospodarstwa domowego, elektroniki, gastronomii, kultury i turystyki, również na obszarach wiejskich.

Kraj zbuduje także wysokiej jakości infrastrukturę ładowania, by ułatwić korzystanie z pojazdów NEV na obszarach wiejskich.

Produkcja i sprzedaż samochodów w Chinach wzrosła szczególnie w pierwszej połowie roku, odpowiednio o 9,3 procent i 9,8 procent. W tym samym okresie produkcja NEV wzrosła o 42,4 procent rok do roku, do prawie 3,79 miliona sztuk, podczas gdy sprzedaż NEV wzrosła o 44,1 procent, do prawie 3,75 miliona sztuk.

Chiny wprowadziły kilka środków w celu uwolnienia potencjału konsumpcji krajowej w sektorze NEV na początku tego roku.

Kraj przedłużył do końca 2027 r. preferencyjną politykę dotyczącą podatku od zakupu pojazdów NEV i wydał wytyczne mające na celu wspieranie osób mieszkających na obszarach wiejskich w zakupie i użytkowaniu pojazdów NEV.

Rząd zwraca także uwagę na zakupy sprzętu AGD i konsumpcję gastronomiczną.

Łączne przychody branży gastronomicznej wzrosły o 21,4 procent rok do roku, podczas gdy przychody z turystyki krajowej wzrosły o 95,9 procent w tym okresie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *