Wierzba i dziedzictwo kulturowe z Linshu

Linshu to powiat położony w prowincji Shandong, w Chinach. W tej okolicy rzemieślnicy od wieków specjalizują się w tradycyjnym rzemiośle tkackim z wykorzystaniem wierzby, co stanowi ważną część chińskiej kultury rzemieślniczej.

Proces produkcji chińskiego rzemiosła tkackiego z wierzby jest bardzo złożony i wymaga umiejętności i doświadczenia. Wykwalifikowani rzemieślnicy z Linshu są ekspertami w tej dziedzinie i pomagają w zachowaniu i rozwoju tej tradycji.

Wyplatane dzieła sztuki

Proces powstawania produktów z wierzby jest złożony. Rzemieślnicy zbierają odpowiednie gatunki wierzby, które są idealne do wyplatania. Muszą wybrać odpowiednie gałęzie, które są elastyczne i wytrzymałe.

Następnie usuwają korę z gałęzi wierzby, aby uzyskać cienkie paski, które będą służyć jako materiał do tkania.

Wykwalifikowani rzemieślnicy używają tradycyjnych technik tkackich, aby stworzyć różnorodne wyroby z wierzby, takie jak kosze, maty, kapelusze i inne ozdoby. To wymaga precyzji i cierpliwości.

Po stworzeniu podstawowego produktu rzemieślnicy mogą go ozdabiać różnymi wzorami i kolorami, aby nadać mu estetyczny wygląd.

Rzemieślnicy z Linshu od pokoleń przekazują swoje umiejętności i wiedzę swoim potomkom, aby zachować tę cenną tradycję rzemieślniczą.

Chińskie rzemiosło tkackie

Chińskie rzemiosło tkackie z wierzby jest nie tylko piękne pod względem wizualnym, ale także ma praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Produkty te są często używane w domach i są częścią chińskiej kultury i dziedzictwa. Dzięki staraniom wykwalifikowanych rzemieślników z Linshu ta tradycja jest nadal kultywowana i przekazywana kolejnym pokoleniom.

Jednym z bohaterów tkactwa z Linshu jest Yang Jinbang, lokalny mistrz tkania wierzby, którego dzieła są wystawiane na najważniejszych wystawach i eksportowane do krajów i regionów na całym świecie.

Jako reprezentatywny spadkobierca krajowego programu niematerialnego dziedzictwa kulturowego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego prowincji Shandong, Yang przyczynia się do rozpowszechniania rzemiosła tkackiego wierzby w hrabstwie Linshu na całym świecie.

Od 1976 roku Yang zaczął koncentrować się na projektowaniu przeznaczonych na eksport ręcznie tkanych produktów z wierzby i stworzył tysiące ekskluzywnych, ręcznie tkanych wyrobów rękodzielniczych z wierzby.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *