Kambodża czeka na turystów z Chin

Premier Kambodży Hun Manet powiedział, że jego kraj nie może się doczekać powrotu większej liczby chińskich turystów, zauważając, że królestwo jest bezpiecznym kierunkiem turystycznym.

Premier powiedział, że zarówno chińscy turyści, jak i inwestorzy w istotny sposób przyczynili się do rozwoju społeczno-gospodarczego kraju i tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców Kambodży.

„Kambodża jest bezpieczna, a turyści mogą wszędzie swobodnie podróżować” – powiedział.

Chiny były największym źródłem międzynarodowych turystów do Kambodży w epoce poprzedzającej pandemię COVID-19.

Według Ministerstwa Turystyki w 2019 r. królestwo odwiedziło 2,36 mln chińskich turystów, co stanowi 35,7% wszystkich turystów międzynarodowych i generuje przychody w wysokości około 1,8 miliarda dolarów amerykańskich.

W okresie od stycznia do września tego roku odwiedziło je 405 514 Chińczyków, co oznacza wzrost o 549 procent rok do roku.

Sekretarz stanu i rzecznik Ministerstwa Turystyki Top Sopheak powiedział, że chińscy turyści są ciepło witani w Kambodży, a rząd zawsze priorytetowo traktuje bezpieczeństwo wszystkich turystów.

„Chcę wysłać wiadomość do wszystkich obywateli Chin, aby przyjechali do Kambodży, bezpiecznego miejsca turystycznego” – powiedział.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *