Międzynarodowa Konferencja na temat Inwestycji i Finansowania Klimatu w Pearl Bay

W dniach 17–18 listopada w dystrykcie Nansha w Guanghou w prowincji Guangdong w południowych Chinach odbyła się seria wydarzeń w ramach Międzynarodowej Konferencji na temat Inwestycji i Finansowania Klimatycznego Pearl Bay 2023, które upamiętniły znaczący postęp w zakresie inwestycji i finansowania działań klimatycznych.

Dystrykt Nansha w Kantonie, we współpracy z 11 podmiotami, utworzył sojusz na rzecz inwestycji i finansowania klimatycznego w Delcie Rzeki Perłowej (Nansha) i uruchomił program o wartości 200 miliardów juanów.

Podczas konferencji opublikowano wytyczne mające na celu podniesienie standardów branży finansowej i wspieranie rozwoju rynku finansowego emisji dwutlenku węgla.

Będąc ekskluzywną nową dzielnicą Guangdong na poziomie krajowym i największym obszarem demonstracyjnym kompleksowej współpracy dla obszaru Greater Bay Guangdong-Hongkong-Makao, Nansha stał się centralnym punktem w globalnej sferze inwestycji i finansowania klimatycznego.

To międzynarodowe wydarzenie zatytułowane „Finanse klimatyczne dla lepszego świata” jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Chinach skupiającym się na finansowaniu działań związanych ze zmianą klimatu.

W ramach wydarzenia zorganizowano także fora tematyczne, w których wzięło udział ponad 500 uczestników, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi spostrzeżeniami w dziedzinie inwestycji i finansowania w dziedzinie klimatu, jednocześnie planując potencjalną współpracę.

Nansha jest punktem łączącym Morski Jedwabny Szlak i Lądowy Jedwabny Szlak XXI wieku i stara się wnosić większy wkład w globalny ekologiczny i zrównoważony rozwój.

Konferencja ta została zorganizowana wspólnie przez Rząd Ludowy prowincji Guangdong, Agencję Informacyjną Xinhua oraz Ministerstwo Ekologii i Środowiska. Za realizację wydarzenia odpowiedzialny był Miejski Rząd Ludowy Guangzhou, Agencja Informacyjna Xinhua Oddział w Guangdong oraz Chiński Serwis Informacji Gospodarczej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *