Chiński Serwis Informacji Gospodarczej (CEIS) pomaga chińskim markom

Chiński Serwis Informacji Gospodarczej (CEIS) wykorzysta swoje zasoby, aby pomóc chińskim markom w wejściu na międzynarodowy rynek i pomóc chińskim przedsiębiorstwom w rozwoju w zakresie otwarcia na wysokim szczeblu, powiedział Xu Yuchang, przewodniczący CIES.

Taka deklaracja padła ze strony przewodniczącego podczas podforum piątego Światowego Szczytu Mediów (Yunnan, Chiny) i drugiego Międzynarodowego Forum Komunikacji w Yunnan.

W swoim przemówieniu Xu zwrócił uwagę, że w obliczu głębokich zmian w globalnym krajobrazie gospodarczym chińskie przedsiębiorstwa potrzebują skuteczniejszej komunikacji globalnej, aby tworzyć międzynarodowy wizerunek, wzmacniać międzynarodowe wpływy i rozszerzać współpracę międzynarodową, co stanowi ważny element wysiłków chińskich firm na rzecz internacjonalizacji.

CEIS jest profesjonalnym dostawcą informacji i usług gospodarczych bezpośrednio podlegającym Agencji Informacyjnej Xinhua, która od długiego czasu śledzi i bada strategie i ścieżki rozwoju internacjonalizacji marek przedsiębiorstw.

Dane monitorujące z niezależnie opracowanej wielojęzycznej bazy danych „Xinhua Silk Road” pokazują, że w 2023 roku zainteresowanie zagranicznych mediów informacjami gospodarczymi na temat chińskich przedsiębiorstw skupiało się głównie na nowych wydarzeniach w takich dziedzinach, jak Internet, telekomunikacja, finanse, oprogramowanie i technologie informacyjne, farmaceutyka i produkcja samochodów.

Coraz większa liczba chińskich przedsiębiorstw podejmuje inicjatywę aktualizowania swoich najnowszych informacji za pośrednictwem zagranicznych mediów społecznościowych. Stale wzmacniają także integrację kultury marki z kulturami lokalnymi oraz wykazują się odpowiedzialnością społeczną i troską humanitarną.

Xu stwierdził, że w obliczu potencjalnych trudności, jakie napotykają chińskie przedsiębiorstwa w globalnej komunikacji, CEIS jest w stanie zapewnić przedsiębiorstwom usługi takie jak platformy komunikacyjne, doradztwo think tanków i komunikację wielojęzyczną, skutecznie wspierając międzynarodowy rozwój przedsiębiorstw i kształtowanie wizerunku międzynarodowych marek.

Piąty Światowy Szczyt Mediów (Yunnan, Chiny), którego współgospodarzami są Agencja Informacyjna Xinhua i Rząd Ludowy prowincji Yunnan, odbywa się w dniach 4–8 grudnia i bierze w nim udział ponad 300 przedstawicieli ponad 80 mediów, organizacji międzynarodowych i innych instytucji z 30 krajów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *