Rośnie eksport tajskich produktów rolnych do Chin

Tajski eksport produktów rolnych do Chin, głównego zagranicznego odbiorcy Tajlandii, w 2023 r. zwiększył się o 6,19 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

W zeszłym roku królestwo wysłało do Chin produkty rolne o wartości 387,11 miliarda bahtów (około 10,82 miliarda dolarów), co stanowi 41,92 procent wszystkich dostaw produktów rolnych.

Głównym motorem napędowym był eksport owoców, którego wartość wyniosła 213,59 miliarda bahtów, co oznacza wzrost o 26,14 procent w porównaniu z 2022 rokiem. Sam eksport świeżego duriana wyniósł 137,47 miliarda bahtów, co oznacza wzrost o 29,65 procent rok do roku.

Władze Tajlandii pracują nad dalszym promowaniem eksportu produktów rolnych do Chin, otwierając nowe rynki dla produktów takich jak świeżo ścięty durian i ananas.

Ministerstwo Handlu pracuje nad ułatwieniem handlu transgranicznego poprzez utworzenie kompleksowych centrów usług dla handlu granicznego i łączenie dokumentów eksportowych i importowych za pośrednictwem krajowego systemu pojedynczego okienka. Tajski rząd zobowiązał się także do stosowania strategii rynkowych i innowacyjnych w celu zwiększenia wartości produktów rolnych i zwiększenia dochodów tajskich rolników.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *