Branża pozycjonowania satelitarnego i nawigacji satelitarnej coraz silniejsza

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Chińskie Biuro Nawigacji Satelitarnej na temat budowy i rozwoju systemu nawigacji satelitarnej BeiDou (BDS), chińska branża nawigacji i pozycjonowania satelitarnego w 2019 roku osiągnęła łączną wartość produkcji w wysokości 345 miliardów juanów (około 52,8 miliardów dolarów amerykańskich).

Szacuje się, że w 2020 r. wartość produkcji tego sektora osiągnie 400 miliardów juanów. W ciągu ostatniej dekady łączna produkcja w branży nawigacji satelitarnej i pozycjonowania satelitarnego rosła średnio o blisko 20 procent rocznie, czytamy w raporcie.

Oprócz pozycjonowania, nawigacji i pomiaru czasu, BDS może świadczyć szereg usług dodatkowych, takich jak globalna pomoc w poszukiwaniu i ratownictwie, komunikacja krótkich wiadomości, wspomaganie naziemne i satelitarne, a także precyzyjne pozycjonowanie punktów.

BDS świadczy kompleksowe usługi dla sektorów takich jak transport, bezpieczeństwo publiczne, pomoc w przypadku katastrof, rolnictwo i zarządzanie miejskie. Dzięki systemowi w Chinach pracuje około 45 000 automatycznych maszyn rolniczych, obniżając koszty pracy o 50 procent.

W leśnictwie funkcje pozycjonowania BDS i krótkich wiadomości były szeroko stosowane w zapobieganiu pożarom i ochronie naturalnej lasów, badaniu zasobów i zwalczaniu szkodników.

Technologie oparte na BDS i jego integracja z innymi globalnymi systemami nawigacji satelitarnej wzmacniają zdolności Chin w zakresie monitorowania i wczesnego ostrzegania o katastrofach geologicznych.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *