W Chinach wzrosła produkcja rowerów elektrycznych

W ciągu pierwszych 10 miesięcy bieżącego roku chińska produkcja rowerów elektrycznych osiągnęła 25,48 mln, co oznacza wzrost o 33,4 procent rok do roku, poinformowało w środę 9 grudnia Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych.

Od stycznia do października przychody największych przedsiębiorstw produkujących rowery wyniosły 141,9 miliarda juanów (około 22 miliardy dolarów), co stanowi wzrost o 16,8 procent w stosunku do ubiegłego roku, a całkowity zysk osiągnął 5,88 miliarda juanów, czyli 25,1 procent więcej niż rok temu.

W samym październiku produkcja rowerów wyniosła 3,61 miliona, co oznacza wzrost o 42,2 procent, podczas gdy produkcja rowerów elektrycznych wyniosła 2,50 miliona, osiągając wzrost o 29,9 procent.

Pandemia koronawirusa zmieniła sposób przemieszczania się, a jazda na rowerze stała się jeszcze bardziej popularna na całym świecie. Jako główny producent rowerów i posiadający największy rynek rowerów elektrycznych, Chiny są świadkami rosnącego popytu w tej dziedzinie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *