Kraje BRICS uruchamiają partnerskie centrum innowacji

9 grudnia br. w Xiamen podpisano porozumienie państw BRICS (Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki) w zakresie nowej rewolucji przemysłowej.

Zgodnie z propozycją przedstawioną w połowie listopada podczas 12. Szczytu BRICS, utworzono centrum innowacji, które pozwoli zrzeszonym krajom na wykorzystanie innowacji technologicznych, jakie niesie nowa rewolucja przemysłowa” – powiedział Guo Yezhou, przewodniczący Chińskiej Rady ds. Współpracy Think-Tanków BRICS.

Dalekosiężne konsekwencje pandemii COVID-19 stały się nieoczekiwanym akceleratorem cyfrowej transformacji, powiedział Li Yong, dyrektor generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego, za pośrednictwem łącza wideo, na forum BRICS z okazji inauguracji centrum.

Anil Kishora, wiceprezes i dyrektor ds. ryzyka w Nowym Banku Rozwoju zaznaczył, że centrum w Xiamen to początek, który zbuduje ducha zespołowego w gospodarkach BRICS i wypracuje strategię w obliczu uniwersalnych wyzwań” – powiedział Kishora.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *