Międzynarodowy Morsko-Lądowy Korytarz Handlowy

Według danych opublikowanych pod koniec 2020 roku, Międzynarodowy Morsko–Lądowy Korytarz Handlowy połączył 250 portów w 96 krajach.

Korytarz, zbudowany przez Singapur i Chiny, obsługuje transport kolejowy, morski i drogowy i łączy Chongqing w południowo-zachodnich Chinach z Zatoką Beibu. Dalej prowadzi do Singapuru, skąd drogą morską dociera do reszty świata.

W 2020 r. pociągi intermodalne wykonały tu 1297 przejazdów, co oznacza wzrost o 40,5 procent rok do roku i dotarły do ​​20 portów w ośmiu państwach członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), w tym w Singapurze, Tajlandii i Wietnamie.

Dzięki przejściu multimodalnemu w zeszłym roku wykonano 2821 przejazdów przez autostrady transgraniczne, co oznacza wzrost o 126 procent rok do roku. Do użytku oddano dwie nowe autostrady, łączące Chiny z Uzbekistanem i Kazachstanem.

Pociągi towarowe łączące Chongqing i Hanoi w Wietnamie, w minionym roku wykonały 177 przejazdów, co oznacza wzrost o 149 procent w stosunku do roku poprzedniego.

W 2020 roku towary importowane i eksportowane przez Międzynarodowy Morsko-Lądowy Korytarz Handlowy obejmowały ponad 350 kategorii, w tym samochody i części zamienne, surowce chemiczne, produkty farmaceutyczne, napoje, świeża i mrożona żywność.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *