Pierwsza szybka kolej w Tajlandii

China Railway 11 Bureau Group Co., Ltd, wygrała przetarg na budowę pierwszego etapu sieci szybkiej kolei.

Firma będzie odpowiedzialna za budowę 26,1-kilometrowego odcinka projektu pierwszego etapu, w tym trzech bocznic, dwóch mostów, stacji kolejowej i obiektów pomocniczych.

Według ekspertów spółki, tory sieci kolejowej o szerokości 1,435 m. pozwolą w przyszłości na przejazd pociągów z prędkością do 250 km na godzinę. Obecnie Koleje Państwowe Tajlandii stosują 1-metrową szerokość toru, która pozwala na przejazd pociągów z prędkością 120 km. na godzinę.

Pierwszy 253 kilometrowy odcinek, łączący stolicę Tajlandii, Bangkok, z północno-wschodnią prowincją Nakhon Ratchasima, ma zostać uruchomiony w 2025 roku. Po ukończeniu budowy, sieć będzie pierwszą szybką koleją biegnącą przez cały kraj.

Szybka linia kolejowa Chiny-Tajlandia jest jednym z głównych projektów łączących Chiny z Tajlandią w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Przyczyni się ona do rozwoju infrastruktury i poprawy łączności w Tajlandii, a tym samym przyniesie korzyści gospodarcze i handlowe.

W przyszłości szybka linia kolejowa relacji Chiny-Tajlandia połączy się również z linią kolejową relacji Chiny-Laos na północy oraz połączy Malezję i Singapur na południu, czyniąc z niej ważną arterię łączącą południowo-zachodnie Chiny z Azją Południową.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *