Sektor TCM w Chinach nabiera rozpędu

Rynek tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) w Chinach jest szeroki i obejmuje między innymi produkty i sprzęt medyczny, zdrową żywność, a także rekreację i fitness oraz szeroko rozumiane zarządzanie zdrowiem. Jest to bardzo ważny sektor gospodarczy kraju, przyczyniający się do wzrostu tzw. „zielonego PKB”.

W ostatnim czasie kilka chińskich prowincji zadeklarowało wsparcie rozwoju sektora TCM, by stał się on siłą napędową ich regionu. Wschodniochińskie Anhui i Zhejiang oraz leżąca w środkowych Chinach Hunan zaproponowały wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju TCM, poprzez utworzenie nowoczesnych ośrodków badawczych i przemysłowych, pozwalających na integrację sektora z Internetem, turystyką, gastronomią, usługami medycznymi i rynkiem spożywczym.

Tradycyjna medycyna chińska to styl medycyny powstały na fundamentach ponad 2500-letniej chińskiej tradycji praktyk medycznych. Receptury ziołowe TCM sprawdziły się jako wsparcie medycyny konwencjonalnej w walce z pandemią i pomogły opanować sytuację w kraju. Wykazano, że leki roślinne skutecznie łagodzą objawy infekcji i skracają czas powrotu do zdrowia.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *