Handel Chiny-Mongolia

Port lądowy Erenhot w Autonomicznym Regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach, w pierwszych dwóch miesiącach tego roku odnotował wzrost importu i eksportu transportu towarowego o 2,2 procent w stosunku do roku ubiegłego.

Całkowity wolumen transportu towarowego w omawianym okresie osiągnął około 2,58 mln ton, przy czym wielkość eksportu wzrosła do 78,5%.

Głównymi produktami eksportowymi portu są owoce, artykuły codziennego użytku i produkty elektroniczne, a głównymi importowanymi produktami są rzepak, mięso i węgiel.

Port Erenhot jest największym ośrodkiem handlu transgranicznego między Mongolią a Chinami. Od 1992 roku, kiedy miasto otworzyło się na handel międzynarodowy, Erenhot przeszedł transformację, a liczba mieszkańców wzrosła z 8 000 do około 100 000 osób, w tym pracowników migrujących.

Stacja kolejowa Erenhot to przystanek kolei transmongolskiej, co czyni go jednym z dwóch międzynarodowych przejazdów kolejowych w Mongolii Wewnętrznej (drugi znajduje się w Manzhouli na granicy chińsko-rosyjskiej).


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *