Zarządzanie rynkiem edukacji online w Chinach

Administracja Cyberprzestrzeni Chin i Chińska Federacja Społeczeństw Internetowych (CFIS) utworzyły we wtorek specjalną komisję edukacji online. Komisja ma wzmocnić samodyscyplinę przemysłu edukacyjnego i uregulować zarządzanie rynkiem.

Według raportu opublikowanego przez China Internet Network Information Center (CNNIC), w grudniu 2020 roku liczba użytkowników edukacji online w Chinach osiągnęła 342 miliony, co stanowiło 34,6 procent wszystkich użytkowników Internetu.

W związku z tak liczną grupą użytkowników pojawiły się również pewne niedociągnięcia, które wzbudziły powszechne zaniepokojenie i wywołały potrzebę regulacji tej branży.

Zhang Yong, zastępca sekretarza generalnego CFIS, zauważył, że Chiny powinny dążyć do utworzenia standardów branżowych i zorganizować ocenę i certyfikację praktyków.

Zhang zwrócił się do firm szkoleniowych online, by zwracały szczególną uwagę na wybór i szkolenie nauczyciel i jakość narzędzi, z myślą o dostarczaniu wysokiej jakości usług edukacyjnych dla społeczeństwa.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *