BeiDou i sporty młodzieżowe

Rozpoczęły się igrzyska sportowe BeiDou Cup China Youth. Impreza ma na celu opracowanie nowego modelu ogólnokrajowej imprezy sportowej dla młodzieży, opartej na technologiach BeiDou.

Zawody są innowacyjnym posunięciem mającym na celu poprawę sprawności fizycznej i umiejętności naukowych, a także popularyzację nauki w ramach zbliżającej się 12. chińskiej konferencji nawigacji satelitarnej w 2021 r. (CSNC2021) – powiedział Yang Jian, zastępca dyrektora Chińskiego Biura Nawigacji Satelitarnej.

„Oczekuje się, że połączy technologie BeiDou i sporty, a także zwiększy potencjał innowacyjnego rozwoju obu sektorów” – powiedział Yang.

Wszystkie trzy rundy rywalizacji mają na celu wyeksponowanie BDS i powiązanych technologii, w tym obozu naukowego, inteligentnego biegania i biegów na orientację. W ten sposób pozycjonowanie, nawigacja, synchronizacja i inne funkcje BDS połączą się ze światem sportu.

Chiny oficjalnie oddały BDS do użytku 31 lipca 2020 r., otwierając nowy system BDS-3 dla globalnych użytkowników.

Oprócz usług pozycjonowania, nawigacji i pomiaru czasu, system BDS-3 może świadczyć szereg usług o wartości dodanej, takich jak globalna pomoc w poszukiwaniu i ratownictwie, komunikacja krótkich wiadomości, wspomaganie naziemne i satelitarne, a także precyzyjne pozycjonowanie punktów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *