Hainan – okno na świat

7 maja w chińskim Hainan rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Produktów Konsumenckich. Mające potrwać do 10 maja wydarzenie to poważny krok Chin do liberalizacji i ułatwień w handlu.

W targach weźmie udział blisko 650 międzynarodowych przedsiębiorstw z 69 krajów i regionów oraz 1365 międzynarodowych marek.

W ciągu ostatniej dekady Chiny podjęły szereg działań przyspieszających otwarcie się na świat, od stref wolnego handlu w całym kraju, po nowe duże targi, takie jak Międzynarodowe Targi Handlu Usługami w Pekinie, China International Import Expo w Szanghaju i targi produktów konsumenckich w Hainan. Wydarzenia te stały się głównymi platformami otwarcia w kraju, wraz z China Import and Export Fair – znanymi jako Canton Fair, które rozpoczęły się w 1957 roku w prowincji Guangdong.

Chiny obniżyły także cła, skróciły czarną listę inwestycji zagranicznych i ułatwiły dostęp do rynku w wielu sektorach, takich jak motoryzacja i finansowanie dla inwestorów globalnych.

Pierwsze targi produktów konsumenckich mają nadać nowy impuls przekształceniu prowincji wyspiarskiej w międzynarodowe centrum konsumpcji turystycznej. Wydarzenie to nie tylko stanowi nowe okno na ogromny chiński rynek konsumpcyjny, ale także zapewnia więcej możliwości współpracy między krajami i przyczynia się do ożywienia i wzrostu światowej gospodarki.

Otwartość to rozwój i postęp. Świat staje się coraz bardziej powiązany i współzależny. W obliczu trwającego trendu globalizacji gospodarczej, charakteryzującego się otwartością i integracją.

Dzięki China International Consumer Products Expo Chiny będą wypełniać swoje zobowiązania do dalszego otwierania się, budowania otwartej gospodarki światowej i osiągania wspólnego wzrostu z innymi krajami.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *