Elektrownia wodna w Kazachstanie

Wszystkie trzy wirniki elektrowni wodnej Turgusun, budowanej przez China International Water & Electric Corporation (CWE) w Kazachstanie, zostały niedawno podniesione, co oznacza, że ​​mechaniczna i elektryczna instalacja projektu weszła w ostatni etap.

Elektrownia wodna Turgusun znajduje się na rzece Turgusun w mieście Żyrianowsk. Jest to pierwsza elektrownia w kaskadowym planowaniu dorzecza i pierwszy wdrożony kluczowy projekt chińsko-kazachskiej współpracy w zakresie przepustowości, w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku.

Elektrownia wodna ma całkowitą moc zainstalowaną 24,9 megawatów i średnią roczną moc wyjściową 79,8 miliona kilowatogodzin. Obiekt pozwoli znacznie obniżyć lokalne koszty produkcji energii i skutecznie złagodzi niedobory prądu we wschodnim Kazachstanie.

W szczytowym okresie budowy projekt stworzył ponad 200 miejsc pracy dla miejscowej ludności. Obecnie bloki nr 1 i nr 2 elektrowni wodnej Turgusun zakończyły pracę próbną bez obciążenia i są gotowe do formalnej eksploatacji. Po zakończeniu 72-godzinnej pracy próbnej zostanie przyłączony do sieci elektroenergetycznej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *