Shanghai HI TECH. Międzynarodowe Centrum Filmu i Telewizji

17 czerwca w Szanghaju odbyła się konferencja prasowa poświęcona budowie bazy filmowej i telewizyjnej, zlokalizowanej w dzielnicy Songjiang.

Projekt znajduje się na obszarze 10 hektarów. Pierwsza faza o powierzchni 6,4 hektara, z inwestycją w wysokości 1,143 miliarda juanów (178 milionów dolarów), obejmie osiem zaawansowanych technologicznie studiów, produkcję multimediów i bazy webcastów, a także zaplecze pomocnicze.

Międzynarodowe Centrum Filmu i Telewizji będzie napędzać rozwój przemysłu filmowego i telewizyjnego w regionie delty rzeki Jangcy. Zgodnie z planem, Songjiang New City ma także rozwijać turystykę kulturalną i kreatywną.

Między styczniem a majem br. w dzielnicy powstało 565 nowych firm filmowych i telewizyjnych, co stanowi wzrost o 40,2 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W ubiegłym roku zarejestrowano tu 707 nowych firm z branży filmowej i telewizyjnej, co oznacza wzrost o 146 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, pomimo pandemii.

Okręg przyciągnął do tej pory blisko 7000 firm i studiów, około jedną trzecią firm z tej branży w kraju.

Baza jest finansowana i zarządzana przez STAR Group i Shanghai Canxing Culture and Media.

Oczekuje się, że co roku będzie tu powstawać ponad 100 seriali telewizyjnych, reality show, reklam, krótkich filmów wideo i innych projektów dotyczących treści cyfrowych.

China Economic Information Service (CEIS), spółka zależna Xinhua News Agency, opublikowała raport na temat indeksu konkurencyjności chińskich miast filmowych i telewizyjnych. Według raportu Songjiang zajmuje drugie miejsce pod względem konkurencyjności, a doskonałe środowisko biznesowe Szanghaju, zwłaszcza jego wiodąca atrakcyjność dla inwestycji międzynarodowych, dogodny kapitał finansowy i środowisko ochrony własności intelektualnej, stały się korzystną zaletą dla Songjiang w przyciąganiu inwestycji.

Rozpoczęcie działalności Centrum zaplanowano na drugą połowę 2023 r.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *