Chiński złoty tydzień

W Chinach trwa jedno z najdłuższych narodowych świąt. Chińskie Święto Narodowe obchodzone jest co roku 1 października dla upamiętnienia powstania Chińskiej Republiki Ludowej.

W tym dniu na terenie całego kraju odbywa się wiele zakrojonych na szeroką skalę działań. Święto trwające od 1 do 7 października nazywa się „Złotym Tygodniem”, podczas którego duża liczba Chińczyków podróżuje po kraju.

Jesienią, przy dobrej pogodzie i komfortowych temperaturach, dni Chińskiego Święta Narodowego to złoty czas na podróże. Tygodniowe wakacje umożliwiają zarówno krótkie, jak i dalekie wyjazdy, co skutkuje boomem przychodów z turystyki, a także tłumem turystów.

Dzień pamięci

1 października 1949 roku jest dniem pamięci powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Należy zauważyć, że ChRL nie została założona w tym dniu. Właściwie chińskim dniem niepodległości był 21 września 1949 roku. Wielka ceremonia, która odbyła się na placu Tiananmen 1 października 1949 roku, miała na celu uczczenie utworzenia Centralnego Rządu Ludowego nowego kraju. Później, 2 października 1949 r. nowy rząd uchwalił „Rezolucję w sprawie święta narodowego Chińskiej Republiki Ludowej” i ogłosił 1 października chińskim dniem narodowym. Od 1950 roku każdy 1 października jest obchodzony przez Chińczyków z wielkim rozmachem.

Na Placu Tiananmen w Pekinie od 1 października 1949 r. odbyło się łącznie 14 przeglądów wojskowych. Do najbardziej reprezentatywnych i wpływowych należą przeglądy wojskowe z uroczystości założycielskich, z 5-lecia, 10-lecia, 35-lecia, 50-lecia i 60-lecia. Te imponujące prezentacje wojskowe przyciągnęły tysiące obserwatorów z kraju i zagranicy. Po przeglądach wojskowych zwykle odbywają się wielkie parady zwykłych ludzi, którzy chcą wyrazić swoje patriotyczne uczucia.

Z okazji Dnia Narodowego organizowane są również inne atrakcje, takie jak ceremonie podnoszenia flag, pokazy tańca i śpiewu, pokazy sztucznych ogni oraz wystawy malarstwa i kaligrafii. Jeśli ktoś kocha zakupy, Święto Narodowe to świetny czas, ponieważ wiele centrów handlowych oferuje duże rabaty w tym okresie.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.