Międzynarodowy szczyt mediacyjny 2021

W Haikou, stolicy prowincji Hainan w południowych Chinach, rozpoczął się Międzynarodowy Szczyt Mediacyjny 2021. Przemówienia wygłosi łącznie 47 gości z 14 krajów i regionów. W szczycie uczestniczy również ponad 400 prawników, mediatorów i arbitrów.

Szczyt zatytułowany „Przyspieszenie rozwoju zróżnicowanego mechanizmu rozstrzygania sporów” ma na celu ułatwienie przedsiębiorstwom rozwiązywania sporów gospodarczych i handlowych, a także promowanie wymiany doświadczeń w zakresie systemów mediacji i analizy praktyk mediacyjnych.

Tegoroczny szczyt skupi się na takich tematach, jak rozstrzyganie sporów dotyczących praw własności intelektualnej i rozstrzyganie sporów w państwach członkowskich RCEP, a także rozstrzyganie sporów handlowych w strefie wolnego handlu Hainan (FTZ).

Mediacja jako ważne narzędzie, odgrywa nieodzowną rolę w rozwiązywaniu międzynarodowych sporów handlowych, optymalizacji międzynarodowego środowiska biznesowego, a także promowaniu konstrukcji prawnych – powiedział Lu Pengqi, urzędnik Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT).

Według władz lokalnych podjęte zostaną dalsze wysiłki w celu rozwiązania sporów transgranicznych w drodze mediacji w celu dalszej optymalizacji otoczenia biznesowego w strefie wolnego handlu Hainan (FTZ).

Współgospodarzami szczytu jest Chińska Rada ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT) i rząd prowincji Hainan, podjęta przez Centrum Usług Prawnych CCPIT i CCPIT Hainan Sub-council.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.