Cyfryzacja obszarów wiejskich korzyścią dla rozwoju społecznego i gospodarczego

Wraz z energicznym rozwojem najnowocześniejszych technologii, takich jak duże bazy danych, przetwarzanie w chmurze i Internet rzeczy (IoT), przyspieszenie cyfryzacji w chińskich prowincjach i regionach utorowało drogę do rozwoju społecznego i gospodarczego.  

Chiny są niewątpliwym liderem w technologiach telekomunikacyjnych. To jedyne państwo na świecie dysponujące komplementarnymi rozwiązaniami dla systemu 5G. Jednocześnie trwają już zaawansowane prace nad stworzeniem systemu 6G. System 5G do końca tego roku ma objąć 80% powierzchni Chin, podnosząc jakość życia i usług, między innymi w obszarach takich jak robotyzacja produkcji, inżynierii medycznej, automatyzacji produkcji czy autonomiki pojazdów.

Cyfryzacja to także ogromna szansa na przyspieszenie rozwoju obszarów wiejskich. Skorzysta na tym zarówno rolnictwo, jak i przemysł rolno-spożywczy. Nowe technologie w tym m.in. wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji, coraz powszechniejszego oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym, pozwolą na optymalizację kosztów i podnoszenie efektywności. Znakomicie sprawdzi się tu także cyfryzacja administracji obszarów wiejskich, gdzie rolnicy i inni mieszkańcy coraz chętniej zaglądają do e-urzędów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *