Chińskie firmy zajmują centralne miejsce na międzynarodowych targach rolniczych w Egipcie

We wtorek, 12 września w stolicy Egiptu Kairze zakończyła się 35. edycja Sahara Expo, znanej również jako Międzynarodowa Wystawa Rolnicza dla Afryki i Bliskiego Wschodu.

Wydarzenie to stanowi kluczową platformę promocji rolnictwa, produkcji zwierzęcej i akwakultury na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Targi, w których uczestniczyło w tym roku 200 zagranicznych wystawców, w tym ponad 40 chińskich firm, obejmują takie sektory, jak nasiona i szkółki, szklarnie, gospodarka wodna, usługi pozbiorcze, rolnictwo zrównoważone, maszyny rolnicze, nawozy i ochrona roślin.

Dla uczestniczących firm targi są platformą do poszukiwania nowych możliwości biznesowych w rozwijającym się sektorze rolnym w Egipcie, kluczowym producencie rolnym w regionie o najwyższych plonach w Afryce Północnej w zakresie zbóż, warzyw, owoców i roślin oleistych.

„Egipt ma dobry rynek, a tę wystawę zwykle odwiedza wielu biznesmenów z sąsiednich krajów. Jest to dla nas szansa na poznanie nowych potencjalnych klientów” – powiedział Zhao Xinquan, kierownik sprzedaży międzynarodowej chińskiej firmy LUGUAN Plastic specjalizującej się w produkcji wysokiej klasy folii rolniczych.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *