Szybka kolej Dżakarta-Bandung

Prezydent Indonezji Joko Widodo odbył w środę podróż szybką koleją Dżakarta-Bandung (HSR), przełomowym projektem w ramach zaproponowanej przez Chiny inicjatywy Pasa i Szlaku.

Wyrażając się pozytywnie o wysiłkach chińskich i indonezyjskich pracowników, prezydent Indonezji Joko Widodo powiedział, że kolej HSR Dżakarta-Bandung oficjalnie rozpocznie działalność komercyjną na początku października.

Widodo zapoznał się z postępem budowy stacji Halim w stolicy Dżakarcie i wysłuchał raportu z ogólnych przygotowań do otwarcia.

Widodo opisał podróż pociągiem jako płynną i wygodną. Wyraził nadzieję, że Indonezyjczycy będą częściej korzystać z transportu publicznego, co tym samym zmniejszy natężenie ruchu na trasie Dżakarta–Bandung.

Kolej HSR Dżakarta-Bandung łączy stolicę Indonezji Dżakartę i stolicę prowincji Jawa Zachodnia Bandung.

Przy projektowej prędkości 350 km na godzinę linia kolejowa o długości 142,3 km skróci podróż między obydwoma miastami z ponad trzech godzin do około 40 minut.

Jest to pierwszy zagraniczny projekt kolei dużych prędkości, w którym w pełni wykorzystuje się chińskie systemy kolejowe, technologię i komponenty przemysłowe.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *