Targi Kantońskie promują się w Stambule

Izba Handlowa w Stambule zorganizowała wydarzenie związane ze zbliżającymi się Chińskimi Targami Importu i Eksportu, powszechnie znanymi jako Targi Kantońskie.

W spotkaniu wzięli udział Chu Shijia, dyrektor generalny Chińskiego Centrum Handlu Zagranicznego i Wei Xiaodong, konsul generalny Chin w Stambule oraz tureccy liderzy biznesu.

Chu, który stoi na czele organu rządowego odpowiedzialnego za organizację i promocję Targów Kantońskich powiedział, że targi są jednym z najważniejszych wydarzeń handlowych w Chinach i przez lata przyciągały publiczność z całego świata.

Chu podkreślił również, że tegoroczne targi skupią się na ekologicznych, niskoemisyjnych, inteligentnych i innowacyjnych produktach.

Ze swojej strony chiński konsul generalny podkreślił historyczną rolę targów w promowaniu handlu między Turcją a Chinami, przy jednoczesnym zacieśnianiu stosunków dwustronnych od czasu ich nawiązania w 1957 roku.

Ahmet Ozer, wiceprezes zarządu ITO zauważył, że co roku w Targach Kantońskich uczestniczy około 150 tureckich firm, dodając, że celem jest zwiększenie tej liczby do 250 w najbliższej przyszłości.

„Izba Handlowa w Stambule jest zawsze gotowa zapewnić niezbędne wsparcie, aby przyczynić się do zacieśnienia stosunków handlowych i biznesowych między naszymi krajami” – powiedział Ozer.

Izba Handlowa w Stambule, licząca 700 000 członków, należy do największych izb handlowych w Turcji. 134. edycja Targów Kantońskich rozpocznie się 15 października w Guangzhou w południowych Chinach. Platforma internetowa targów będzie oferować usługi wystawcom i kupującym aż do 4 listopada.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *