13 Festiwal Chińskiej Fotografii i 4 Międzynarodowa Wystawa Fotografii pt. China Sanmenxia Natural Ecology

W Henan w środkowych Chinach rozpoczął się 13 Festiwal Chińskiej Fotografii, podczas którego otwarto 4 Międzynarodową Wystawę Fotografii pt. China Sanmenxia Natural Ecology.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest walka z ubóstwem i walka z pandemią COVID-19.  Na zwiedzających czeka 4000 prac, wykonanych przez blisko 1100 fotografów i będących wyjątkową wizualną ucztą dla widzów.

Międzynarodowa Wystawa Fotografii Sanmenxia Natural Ecology odbywa się w Sanmenxia od 2016 roku i dzięki silnemu wsparciu Chińskiego Stowarzyszenia Chińskich Fotografów buduje międzynarodową markę fotografii poświęconej cudom natury. W ostatnich latach Sanmenxia energicznie rozwinęła przemysł fotograficzny i przyspieszyła budowę chińskiego centrum kultury fotograficznej.

Festiwal Chińskiej Fotografii jest tu organizowany od jego 12 edycji, czyli od roku 2018.

Podczas uroczystego otwarcia Festiwalu odbyła się ceremonia wręczenia Złotej Statuetki. Nagrody, w kategoriach: fotografia dokumentalna, fotografia artystyczna i fotografia komercyjna, otrzymało 19 fotografów.

Założony w 1989 roku Festiwal Chińskiej Fotografii jest najwcześniejszym festiwalem fotografii w Chinach i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, odgrywając ważną rolę w kreowaniu trendów i wspieraniu talentów.

Współorganizatorami tegorocznej edycji są: Chińska Federacja Kręgów Literackich i Artystycznych, Departament Reklamy Komitetu Prowincjonalnego CPC Henan oraz Chińskie Stowarzyszenia Fotografów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *